Tallinna info

Autor: Jaak NilsonTallinn sai Lübecki linnaõigused 1248. aastal! Tallinna peamiseks vaatamisväärsuseks on hästi säilinud terviklik keskaegne vanalinn, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Vanalinn koosneb kõrgendikul asuvast Toompeast, kus kaasajal asuvad Eesti parlamendi- ja valitsushooned, ning alllinnast, kus lisaks vaatamisväärsustele leiate hulgaliselt suurepäraseid teatreid, kohvikuid, restorane ja öölokaale.

Vanalinna ümbritsevad keskaegse Tallinna linnamüüri kaitserajatised ja mööda kunagist esplanaadi kulgev haljasvöönd.

Põnevust pakuvad keskaegsete kaitserajatiste all olevad maaalused käigud, kuhu pääseb Kiek in de Köki tornist. Vanalinna rohketest kirikutest on võimalik ronida Oleviste kiriku torni, kust hea ilma korral avaneb hingemattev vaade üle linna. Ajaloohuvilised võivad külastada Eesti Ajaloomuuseumi ja Eesti Meremuuseumi, mille filiaal Lennusadam on Eesti uusim ja moodsaim interaktiivne muuseum, ainuüksi Lennusadama hoone koorikbetoonist hoone on vaatamisväärsus, mis on maailma esimene säärane ehitis!

Kesklinnast veidi eemal asub Eesti Vabaõhumuuseum, kus vabas õhus jalutades rändate justkui 18.-20. sajandi Eesti maaellu. Laiemat vaadet, kui Oleviste kiriku tornist, on võimalik uudistada äsja renoveeritud Teletornis. Erinevate vaatamisväärsuste juurde viib Teid mugavalt Tallinn City Tour´i kahekordsete ekskursioonibussidega.

Tallinnaga soodsalt ja mugavalt tutvumiseks pakume laia valikut majutuspakette, mille koostamisel oleme silmas pidanud puhkajate erinevaid ootusi. Lisaks on võimalik ette tellida erinevaid ekskursioone ja transporti.

Üks huvitav mitmesaja aastane legend Tallinna paljudest ajaloolistest legendidest räägib, et kui pärisori pääses oma isanda juurest jooksu ja ta suutis end Tallinnas varjata 1 aasta ja 1 päev, sai ta vabaks! Teil pole õnneks vaja nii pikka aega kulutada, et end argimuredest vabaks rebida, ainult üks öö Kalev Spa Hotellis laseb Teil oma tiibu vabamalt sirutada!