Rühmatreeningute kirjeldused

Lihastreeningule suunatud tunnid:

GYMSTICKTM – Suurt populaarsust saavutanud treeningsüsteem spetsiaalse Gymstick´iga. Gymstick on turvaline treeningvahend, mis ei lase harjutusi valesti sooritada ja on seetõttu väga efektiivne. Tund koosneb harjutuste triodest, kus iga trio keskendub erinevale lihasgrupile. Liigutakse kergemast raskemate liigutuste poole ja tunnis treenitakse läbi kõik tähtsamad lihasgrupid. Gymstick treeningus ei ole keerulisi sammukombinatsioone ja tund on sobiv nii naistele kui meestele, olenemata füüsilisest sooritusvõime tasemest. Vastavalt Gymstick’i tugevusele saab iga treenija valida endale sobiva raskusastme. Treening toimub spordijalanõudes.

BODYPUMP® – Tule pane end proovile maailma ühes populaarseimas rühmatreeningus! Treeningul kasutatakse kange ja vahetatavaid raskusi, mis annavad 60 minuti jooksul koormuse kõikidele suurematele lihasgruppidele. Sooritatakse tõhusaid jõuharjutusi nagu kükid, väljaasted, kätekõverdused jms. Treeningus ei moodustata sammukombinatsioone. Treening toimub spordijalanõudes. BodyPump – maksimaalsed tulemused minimaalse ajaga. Kas Sina oled muutusteks valmis?
Loe lisaks www.lesmills.com.

RINGTREENING (toimub jõusaalis) – Trenn viiakse läbi spetsiaalsel Iron Cube 80 seadmel. Tund algab lihtsa soojendusega (3-5 min.). Seejärel tutvustab treener 8-10 masinal ja selle ümber tehtavat harjutust, millest osad on mõeldud lihasjõu arendamiseks ja osad aeroobse vastupidavuse treenimiseks. Iga harjutust tehakse teatud aeg (45-60 sek.) ja treeneri märguande peale liigutakse edasi järgmise harjutuse juurde. Ühes treeningus läbitakse „ring“ ehk kõik harjutused  kaks-kolm korda. Treeningus ei tehta sammukombinatsioone, aeroobset koormust antakse läbi jooksu- ja  hüppeharjutuste. Ringtreening on vaheldusrikas ja intensiivne, mis sobib nii algajale, kui edasijõudnud treenijale, sest igaüks saab valida endale sobiva harjutuste sooritamise tempo. Treening sobib nii meestele kui naistele, toimub spordijalanõudes. Soovitame kasutada ka jõusaali kindaid.

BODYTONING – Rahulikus tempos lihastreening, kus treenitakse tasakaalustatult kõiki lihasrühmi.  Tund algab soojendusosaga, kus sammukombinatsioone ei moodustata. Põhiosas keskendutakse lihastreeningule kasutades erinevaid abivahendeid: stepipinke, hantleid, fitball’e, bosupalle, kummituube ja kange. Treening arendab lihasvastupidavust, koordinatsiooni ning parandab rühti. Sobib nii algajale kui edasijõudnud treenijale.

Ekspresstunnid:

Kiire elutempo juures ei ole sageli aega treeningule tunde kulutada. Selleks, et trenn siiski tegemata ei jääks, on meil pakkuda ekspresstunnid, mis keskenduvad probleemsete piirkondade treenimisele.

KÕHT/SELG 30´- 30 minutiline intensiivne treeningtund kõhu- ja seljalihastele. Tund sobib hästi nii enne kui pärast teist treeningut, nii meestele kui naistele, nii ujujale kui jõusaalis treenijale.

KÕHT/ SELG/ TUHAR 45´ – 45-minutiline treening kõige problemaatilisematele piirkondadele – tuhara-, reie- ja kõhulihastele.  Kergele soojendusele järgneb lihastreening, kus harjutusi  sooritatakse erinevate abivahenditega ja oma keharaskusega. Tund sobib igal tasemel harrastajatele.

Liikuvad, aeroobsed tunnid:

JUMPING® on intensiivne ja lõbus trenn, kus saab end välja elada kaasakiskuva muusika saatel. See trenn on puhas „fun“! Jumping® treeningut viiakse läbi spetsiaalselt välja töötatud Jumping® PROFI batuutidel. Jumping® on kombinatsioon aeglastest ja kiiretest hüpetest, traditsiooniliste aeroobika sammude variatsioonidest, dünaamilisest kiirus- ning jõuspordielementidest. Harjutuste mitmekesisus tagab selle, et tugevdatakse kogu keha. Jumping® on kolm korda efektiivsem kui jooksmine. See on tingitud pidevatest gravitatsioonilistest muutustest, mis hõlmavad enam kui 400 lihase pingutust ja lõdvestust samal ajal. Tunni lõpus tehakse ka jõuharjutusi ja tund lõppeb mõnusa lõdvestusega.

HIIT 30´ – HIIT on lühend inglisekeelsetest sõnadest High Intensity Interval Training ehk kõrge intensiivsusega intervalltreening. Treeningu eesmärk on põletada maksimaalselt kaloreid minimaalse ajaga. Tund algab soojendusega, mis tõstab kiiresti pulsisagedust ja valmistab keha ette intensiivseks trenniks. Edasine treening koosneb intervallidest, kus vahelduvad lühikesed (max 1 min), kuid võimsad spurdid ja taastumine (20-30 s). Spurtides võib pulss tõusta 90-95 %-ni maksimaalsest südame löögisagedusest. Harjutused on mitmekülgsed ning kasutatakse ka erinevaid treeningvahendeid. HIIT- soodustab ainevahetuse kiirenemist ja parandab aeroobset võimekust. Peale trenni toimub kalorite järelpõlemine veel mitme tunni vältel.
Treening ei sobi päris algajatele ning inimestele, kel on hingamisprobleemid (nt astma) või südame-veresoonkonna haigused. Kõrge intensiivsuse tõttu ei soovitata seda trenni teha sagedamini kui 3 korda nädalas.

Spinningu tunnid:

Spinning on tõhus siserattatreening, mis toimub trenažöörratastel, treeneri juhendamisel ning muusika saatel. Spinningu eesmärk on treenida aeroobset vastupidavust. Sobib väga hästi südame-veresoonkonna treenimiseks ja hingamiselundkonna arendamiseks. Rattasõidu harrastajatele ja fännidele on see eestimaises külmas talves väga hea võimalus ennast suviseks rattasõiduks ette valmistada ning vormi hoida. Spinning annab hea füüsilise koormuse – korraliku mahvi saavad tuharad, reied ja sääremarjad, kuid töötama peavad ka kõhu- ja seljalihased, mille abil hoitakse õiget ratturiasendit.
Treeningul osalemine ei vaja erivarustust, piisab sobivatest treeningriietest ja jalanõudest, väikesest rätikust higi pühkimiseks ning veepudelist.
Olenevalt treeningu stiilist on spinning mitmekülgne ning pakub erinevaid väljakutseid juba kogenud harrastajale kui alles algajale:

INTERVALL 50´ – Tunni jooksul vaheldub kiire ja aeglane tempo – kord viiakse pulss üles, siis tuuakse jälle alla tagasi. Intervalltunni “maastik” on nagu kõrgustik: pidevad üles-alla sõidud vahelduvad mõningate tasase maa lõikudega, kus saab väheke hinge tõmmata, on pikemaid ja lühemaid tõuse, kiirendusi ja spurte. Treeningu eesmärk on suurendada aeroobset vastupidavust. Tund on intensiivne, sõidutehnika mitmekesine. Mõeldud heas füüsilises vormis treenijale.

FATBURNER 55´ – Ühtlase tempo ja koormusega tund, mille vältel säilitatakse keskmist pulsisagedust. Spurte ja mäkketõuse ei tehta. Treening kulgeb suhteliselt „siledal teel”. Sobib hästi ülekaalulistele mahavõtmiseks, samas annab hea koormuse südamele ja arendab aeroobset vastupidavust.

FREESTYLE 50´– tunnis kasutatakse erinevaid harjutusi ja tehnikaid. Arendatakse nii aeroobset kui kiiruslikku vastupidavust. Treening võib olla kas kiire tempo ja väikese koormusega või suure koormusega ja aeglane, kuid emotsionaalne ja erinevate muusikastiilidega. Treening lõpeb taastumise ja venitusega.

POWERSPINN 30´– lühike ja intensiivne spinningutund. Powerspinn katsetab su füüsilisi ja vaimseid piire, kus maksimaalsele pingutusele järgneb puhkeaeg, et valmistuda järgmiseks pingutuseks. Powerspinn annab sitked ning toonuses lihased ja kulutab suure hulga kaloreid. Treeningu intensiivsus tagab kaloripõletuse veel tunde peale trenni.

SOOVISPINN 50´- reedeõhtune Intervall-spinningutund klientide soovilugude põhjal. Esita treenerile oma soovilugu (peeter.karask@hotmail.com) ja järgmisel tunnil saad selle järgi trenni teha! Soovispinni teeb ainult meie treener Peeter Karask.

Body&Mind tunnid:

BODYBALANCE® – Kooslus joogast, tai-chist ja pilatesest, mis treenib painduvust ja jõudu ning tekitab keskendunud, rahuliku meeleolu. Kontrollitud hingamine, kontsentreeritus ja hoolikalt valitud venitusharjutused, liigutused ja poosid moodustavad koos muusikaga ühe terviku. Kui otsid treeningust harmooniat ja tasakaalu, siis on BodyBalance hea valik. Lõdvestu ja naudi. Ei moodustata sammukombinatsioone, sobib kõigile. Treening toimub paljajalu või sokkides.
Loe lisaks www.lesmills.com.

PILATES – Treeningsüsteem, mis on oma nime saanud looja Joseph H. Pilatese järgi. Pilatese süsteemi põhieesmärgiks on kerelihaste tugevdamine läbi lülisamba stabiliseerimise ning selle abil füüsilise ja vaimse tasakaalu saavutamine.  Pilatese süsteem haarab tervet keha ja vaimu, liigub lihtsamatelt harjutustelt keerukamatele, asetades rõhu treeningprotsessile ning harjutuse kogemusele.
Treeningu käigus sooritatakse harjutused kindlas järjekorras, uusi harjutusi lisatakse alles siis, kui keha on selleks valmis. Treening on turvaline, kuna harjutusi sooritatakse võimlemismatil. Pilates keskendub liigutuste täpsusele, sujuvusele ja kontrollile, lülisambale ja sisemistele lihastele. Suurt tähelepanu pööratakse lühikeste lihaste pikendamisele ja nõrkade lihaste tugevdamisele. Oluline on õige hingamine. Eesmärk: liikumise kvaliteedi parandamine ja vaimne lõõgastumine. Treening toimub paljajalu või sokkides.

bodyART – Funktsionaalne keha & meele treening, kus harjutused on mõjutatud nii joogast, füsioteraapiast, erinevatest idamaistest võitluskunstidest ja tavapärastest jõuharjutustest. BodyART aitab samaaegselt suurendada nii lihaste jõudu ja vastupidavust kui vabastada oma meeli ja sisemist jõudu. Treeningus ei ole keerulist koreograafiat ega sooritata sammukombinatsioone. Kui tavapärane jõutreening keskendub pigem igale lihasgrupile eraldi, siis bodyART treeningus on inimene kui funktsionaalne üksus, kus samaaegselt kogu keha treenivad harjutused on kombineeritud klassikaliste hingamistehnikatega ühtseks tervikuks. Mitmed harjutused treenivad tasakaalu ja viivad seeläbi fookuse keha keskmesse. BodyART baseerub Yin ja Yang ehk vastandite printsiipidel, mis treeningus väljenduvad sisse- ja väljahingamisena, pingutuse ja lõdvestusena.  Treening toimub paljajalu või sokkides.

SELJAJOOGA – tund on mõeldud kõigile, kes soovivad ennetada või vähendada seljavalusid, parandada lülisamba liikuvust ning tugevdada seljalihaseid. Treening põhineb õigetel jõu- ja venitusharjutustel ning õigel hingamisel. Regulaarsel treenimisel aitab tund seljavaludest vabaneda. Treening toimub paljajalu või sokkides.

HOMMIKUJOOGA – äratab keha ja vaimu ja annab su päevale meeldiva alguse. Tunnis harjutatakse erinevaid asendeid, mille järjepidev praktiseerimine muudab keha painduvamaks ja tugevamaks. Kuna kõik inimesed ei paindu sarnaselt, annab treener erinevatest asanatest ehk asenditest kergemad ja raskemad variandid, et kõik osavõtjad leiaksid endale sobiva harjutuse. Hommikujooga lõppeb aktiivse hingamisega. Treeningu lõpuks on enesetunne väga hea ning edukas päev võib alata!