Treeningute tutvustus

Treeningud

Lihastreeningule suunatud treeningud (tunniplaanis märgitud punasega)

aitavad vormida keha ja tugevdada lihaseid koheseid tulemusi.

BodyPump® 

See tempoka muusika saatel toimuv lihasvastupidavuse treening kuulub Les Mills kontsepttundide hulka ning on hetkel üks populaarsemaid trennistiile kogu maailmas. Kontsepttreening tähendab, et treeningu sisu ja muusika on treeneri jaoks terve treeningu ulatuses paika pandud. Abivahendina kasutatakse spetsiaalseid kettaid ja kange, mille raskuse saab igaüks vastavalt oma treenituse tasemele ise valida. Algajatel soovitame kindlasti enne trenni algust konsulteerida treeneriga!

Tunnis sooritatakse tõhusaid jõuharjutusi nagu näiteks kükid, väljaasted, kätekõverdused. Fookuses on suur korduste arv. Regulaarselt raskusi suurendades areneb keha ja lihaskond järjest tugevamaks.

BodyToning

Rahulikus tempos vaheldusrikas lihastreening tõstab lihastoonust ja parandab kogu keha vormi. Tunnis kasutatakse erinevaid abivahendeid nagu stepipingid, hantlid, fitpallid, bosu-pallid, kummilindid ja kangid. BodyToning on jõukohane treening igaühele.

Kõht/selg/tuhar

See on treening kõige problemaatilisematele piirkondadele: kõhu-, selja-, reie- ja tuharalihastele. Harjutusi sooritatakse nii erinevate abivahendite kui ka oma keharaskusega. Võimalik on valida 45- ja 55-minutilise trenni vahel ning see sobib igal tasemel harrastajatele.

Ringtreening

Ringtrenn toimub jõusaalis väikesele grupile inimestele (maksimaalselt 12 osalejat). Tänu sellele jõuab treener osalejatega personaalsemalt tegeleda ja harjutuste õiget sooritustehnikat jälgida. Trennis tehakse erineva raskusastme ja intensiivsusega harjutusi, arendades nii vastupidavust kui ka lihasjõudu. Rakendatakse eri tehnikaid ja kasutatakse mitmesuguseid abivahendeid (hantlid, topispallid, hüppekastid, varbsein, kummilindid, kiirusredel jmt). Iga harjutust tehakse kindla aja vältel (40-60 sekundit) ja treeneri märguande peale liigutakse edasi järgmise harjutuse juurde. Ühes treeningus läbitakse „ring“ ehk kõik harjutused kaks-kolm korda.  Ringtreening pakub väljakutset ka kogenud sportijale, kuid samas on jõukohane ka algajale, sest ebasobiva harjutuse saab vajaduse korral sobivamaga asendada. Treeningul ei kasutata taustamuusikat ega mikrofoni.

Kombineeritud / aeroobsed treeningud (tunniplaanis märgitud kollasega)

arendavad vastupidavust ja põletavad ohtralt kaloreid;

Insanity

Kõrge intensiivsusega HIIT-tüüpi intervalltreening, kus saab treenida täisvõimsusega ning panna oma vastupidavus korralikult proovile!Tund algab soojendusega, mis tõstab pulssi ja valmistab keha trenniks ette. Edasine treening koosneb intervallidest, kus vahelduvad intensiivsed ja tõhusad aeroobsed harjutused (jooks, hüpped, tõuked jms) rahulikumate, kuid pingutust nõudvate jõuharjutustega. Trenn on kergesti jälgitav ning treener näitab ette nii lihtsamaid kui raskemaid harjutuste versioone. Korraliku pingutuse korral võib Insanity treeningus põletada kuni 700 kcal! Treening eeldab head vastupidavust ja sportlikku vormi. Vastunäidustused: südamehaigused, selja/põlve traumad, rasedus, kõrge vererõhk.

Fatburner

Liikuv aeroobne treening, mille eesmärgiks on läbi pideva liikumise hoida pulss rasvapõletustsoonis. Tunnis vahelduvad lihtsad sammukombinatsioonid lihastreeninguga, abivahenditena kasutatakse stepipinki ja hantleid. Trenn on jõukohane kõigile ja sobib hästi kaalust alla võtmiseks.

Jumping®

Intensiivne ja lõbus trenn, kus saab end välja elada kaasakiskuva muusika saatel. Treening  toimub spetsiaalselt välja töötatud Jumping® PROFI batuutidel. Trenni esimeses pooles tehakse erineva kiiruse ja tehnikaga hüppamisharjutusi, tunni lõpus ka jõuharjutusi. Jumping on kolm korda efektiivsem kui jooksmine ja tugevdab kogu keha lihaskonda. See on tingitud pidevatest gravitatsioonilistest muutustest, mis hõlmavad enam kui 400 lihase pingutust ja lõdvestust samal ajal. Jumpingu trenni ootame ka lapsi alates 12. eluaastast. Treening ei sobi rasedatele, selja- ja põlvevigastuste ning liigeseprobleemide korral. Jumpingu trenn kestab 45 minutit ja toimub spordijalanõudes.

Body & Mind treeningud (tunniplaanis märgitud halliga)

aitavad lõdvestuda, arendavad painduvust ja parandavad rühti

Body & Mind

Kehale ja meelele keskenduv treening põhineb jooga, Tai Chi ja Pilatese harjutustel, parandab painduvust ja tasakaalu, arendab keskendumisvõimet, tugevdab lihaseid ning aitab lõdvestuda. Treeningu käigus saavad suurima koormuse kõhu-, selja- ja jalalihased. Body & Mind trennis on muusikal oluline osa. Iga lugu on valitud vastavalt harjutuse iseloomule ja eesmärgile. Tund lõpeb 6-10-minutilise lõdvestuse ja meditatsiooniga. Tund sobib igal tasemel treenijale ning toimub paljajalu või sokkides.

BodyART

Funktsionaalne keha & meele treening, kus harjutused on mõjutatud nii joogast, füsioteraapiast, erinevatest idamaistest võitluskunstidest kui ka tavapärastest jõuharjutustest. Kui tavapärane jõutreening keskendub pigem igale lihasgrupile eraldi, siis bodyART treeningus käsitletakse inimest kui funktsionaalset üksust, kus kogu keha treenivad harjutused on kombineeritud klassikaliste hingamistehnikatega ühtseks tervikuks. Treening on füüsiliselt väljakutsuv ja sobib pigem edasijõudnud treenijale. Tund toimub paljajalu või sokkides.

Vinyasa jooga 

Jõuline joogatreening, mida iseloomustab teadlik hingamine ning katkematus voos liikumine ühest asendist teise. Rõhk on keha liikuvuse parandamisel, lihaste tugevdamisel, koordinatsioonil ning keha-meele koostööl. Vinyasa jooga ei sea reegleid ega pane piiranguid, iga tund on õpetaja looming ja kummardus õpilaste ees. Tund sobib kõigile, nii alustajale kui kogenud joogaharrastajale, kuna eesmärk on individuaalne lähenemine vastavalt osaleja taseme järgi.

Yin jooga

Yin jooga on rahulik, meditatiivne ja kõigile jõukohane joogapraktika, kus koos sügava hingamisega hoitakse erinevaid poose ehk asanaid 3-7 minutit. Füüsilises mõttes on eesmärk lihaste lõdvestus, et läbi staatilise venituse mõjutada sidekudesid, kõõluseid ja liigeseid, parandada seal vereringet ja tuua kehasse painduvust. Lisaks mõjutab Yin jooga ka meie energeetilist poolt ehk meridiaane, mida peetakse eluenergia kanaliteks. Kui eluenergia voolab meie kehas vabalt, siis kogeme ennast tasakaalus ja elujõulisena.  Yin praktika on väga heaks tasakaalustuseks yang tüüpi praktikatele nagu intensiivne kardio- ja jõutrenn; samuti kõigile, kes veedavad oma päeva aktiivses või pingelises energias. 

Soovitame riietuda soojemalt kui teistes rühmatreeningutes ja panna jalga sokid.

Rühmatreeningud vees (tunniplaanis on märgitud helesinisega)

vähendavad lihaspingeid, kiirendavad ainevahetust ja parandavad aeroobset võimekust

AquaAerobic

Klassikaline vesiaeroobikatund, kus kasutatakse mitmesuguseid rütmilisi liigutusi ja sammukombinatsioone. Kasutades abivahendeid (nuudlid, pallid, hantlid, tuubid jms), suurendatakse lihaskoormust vastupidavuse ja jõu arendamiseks.

AquaTone

Tõhus lihastreening vees, kus kasutatakse erinevaid abivahendeid, mis annavad lihastele koormust ja aitavad tunnetada veetakistust ilma liigeseid koormamata.

Vesivõimlemine

Rahulikus tempos tund, mis sobib ka vanemaealistele. Tunnis tehakse rohkem harjutusi rühi parandamiseks ja lihaste tugevdamiseks. Harjutuste hõlbustamiseks ja tõhusamaks muutmiseks kasutatakse erinevaid abivahendeid.

AquaIntervall

Vesiaeroobikatreening, kus kõrge intensiivsusega harjutused vahelduvad vähem intensiivsetega (taastumine). Intervallide koormus, kestvus ja tihedus on kontrollitud treeneri poolt. Pingutus + taastumine = 1 intervalli tsükkel. Hea vastupidavustreening vees.

AquaPump

Jõu- ja lihastreening vees, kus töötatakse läbi kõik suuremad lihasgrupid. Abivahendina kasutatakse spetsiaalseid veehantleid ja jalaraskusi. Üks programm kestab 3 kuud, seejärel harjutused muutuvad.

AquaBox

Intensiivne vesiaeroobikatund, kus õpetatakse erinevaid käte- ja jalalööke ning ehitatakse üles sammukombinatsioone. Suurema koormuse saavad ülakehalihased. Treeningvahendina kasutatakse spetsiaalseid kindaid.

AquaHIIT

Võimas kardiotrenn vees, kus tuleb anda endast maksimum. Sarnaselt intervalltreeningule vahelduvad siin intensiivsed ja vähemintensiivsed harjutused, vastavalt 40/20, 30/15, 20/10 sekundit. AquaHIIT on intensiivne kaloripõletaja, mis eeldab head aeroobset vastupidavust ning sportlikku treenitust. Sobib pigem edasijõudnud treenijale.

SuppamaHIIT

SuppamaHIIT on lõbus, kuid samas kõrge intensiivsusega kogu keha treening basseinis asuvatel laudadel ehk Fitmattidel. Treening parandab lihasvastupidavust ja -jõudu, arendab koordinatsiooni ja tasakaalutunnetust ning põletab efektiivselt kaloreid. SuppamaHIIT trenn toimub kaasakiskuva muusika saatel ja kestab 45 minutit. Trenn on lõbus ja vaheldusrikas, pakub väljakutseid ja annab hea koormuse. Ujumisoskus on vajalik, sest vette kukkumine on üks osa sellest tunnist. Kuivaks jäämine õnnestub ainult neil, kes trenni korralikult kaasa ei tee! Trenni võib tulla nii ujumisriietes kui ka lühikeste ja mugavate trenniriietega, mis võivad märjaks saada. SuppamaHIIT trennis võivad osaleda ka hea ujumisoskusega lapsed alates 12. eluaastast koos vanemaga!

 

Lisaks rühmatreeningutele leiad Kalev Spa spordiklubist kogenud ning toetavad personaaltreenerid (link), kes aitavad Sul leida endale sobivaima treeningstiili, koostavad treeningkava ning nõustavad toitumise alal.